Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

Říjen 2015

Úvodka

30. října 2015 v 22:53 | Vája |  Pohádky trochu jinak
Ahoj! Ptáte se proč jsem tuto rubriku založila? No dneska jsem se dívala na novou filmovou pohádku Popelka 2015 a napadlo mě pár vtipných věcí o ní... a pak jsem vzpomínala na jiné a taky mě napadaly další úvahy. A já jsem se rozhodla s vámi o to podělit v této rubrice.
P.S. Vše je myšleno jako vtip nikoho nechci urazit takže mi nepišt žádne ošklivé komenty a možná by to něměly číst menší děti asi by se jim to nelíbilo :D.

Dotatek k mým knižím novinkám

30. října 2015 v 19:30 | Vája |  Moje Knihy
Zdravím Vás! jak jsm psala v minulém článku od bratrance jsem dostala poukaz na knižku, který jsem včera použila. Přemluvila jsem babičku, aby se mnou šla do Tesca a já si mohla jít vybrat knihu. Babičku a bráchu jsem poslala do hračkářství (brácha bude mít narozky tak si šel vybrat dárek) a já jsem se vydala do knihkupectví... Dlouho jsem stála a prohlížela si regály a nemohla jsem se rozhodnout, kterou s vybrat. Jednou se mi nelíbil příběh podruhé to bylo nad 200kč a já u sebe neměla hotovost. Když mi babička navhovala,že mi rozdíl doplatí což odmítla jsem (měl to být dárek a mě se to nezdálo správný). Já jsem chtěla vybrat už předtím než tam půjdu a jediné co mi zalíbilo by kniha Móda, krása... od Nicole a Lucky Enherbergerových (známých blogerek, které se ukáží i na Slavíkovi) . Boužel teprve výjde ( asi 2.11.2015) a návíc stojí víc než měl můj poukaz hodnotu, a tak budu muset přemlouvat ,,ježíška", že tu knížku moc moc chci. No, a nakonec jsem si vybrala knížku za 199kč, která se jmenuje Amelie v Paříži. Beru to jako oddechové čteníčko, ale co možná překvapí. Když jsem začala číst komentáře - na mé oblíbené stránce o knihách -, které se mi vůbec nelíbily a dost mě odrazovaly, proto jsem se rozhodla je nečíst a názor si udělat až si knihu přečtu a doufám, že se komentáře nepotvrdí.
P.S. na narozeniny mi maji přijít ještě tři knížky od tety a strejdy (počítám, že příjdou na Vánoce :D). Takže asi bude i dodatek číslo 2 :)
Vaše Vája

Moje knižní novinky

25. října 2015 v 16:31 | Vája |  Moje Knihy
Ahoj víkend je skoro za námi a já jsem vám přišla něco naspat... Co asi nevíte na konci záři mi bylo 13 let a jak už to bývá dostáváte dárky :D. Já jsem tento rok o všech dárcích věděla (sama jsem si je vybírala), protože klasicky jsem věděla, kdo příjde takže jsem dotyčným osobám řekla, co bych si přála a proto jsem počítala jen s jednou knížkou, ale nakonec mě někteří lidé mile překvapili....
Jako první knihu jsem dostala od babičky a tu jsem si sama vybrala a byly jsme ji spolu kupovat... knížka se jmenuje první a je poslední díl serie Selekce :)

Druhé knihy jsem dostala od našich známých a byla to náhoda :D. Knihy se jmenuju Pád a Muka - mám z nich trochu strach - ze série Andělé
a do třetice jsme měli o prodlouženém víkendu jet k tětě a měl tam být i můj nestraší brtranec, který byl tak hodný a volal, co mi má koupit za dárek narozeninám. Boužel knihu, kterou jsem chtěla nenašel tak mi koupil poukaz v hodnotě 200kč do knihkupectví Dobrovský :D. Jestli máte nějaký tip na pište do komentářu :)

Holky z Internátu: 1 Příjezd - Enid Blyton

24. října 2015 v 19:13 | Vája |  Moje Knihy
Přeji pěkný podvečer všem mým čtenářům a čtenenářkám... Opět mám pro Vás tip na jednu knížku s názvem Holky z Internátu. Narazila jsem na ni náhodou v knihovně asi před rokem. V té době jsem neměla, co číst (co se stává často :D), a tak jsem v knihovně hledala něco na čtení (co jiného mám v knihovně hledat? :)) a našla jsem právě zmiňovanou knížku. je to takové oddechové čteníčko a pro antičtenářky jako dělané. Kniha má totiž jen 140 stran (přečteno za půl dne :D), což není moc.
Malý popis knihy...
Dvojčata Pat a Isabela O´Sulivanovy mají příští semestr nastoupit na internátní školu St Clare, která se hodně liší od jejich bývale a milované školy Redroofrs, kde byly kapitánkami a nejstaršími žákyněmi školy. St Clare měly být mezi nejmladšíma, navíc se tam nehrál hokej, ale ,,hrozný" lakros a dvojčata tam nikoho neznaly. Těmito argumenty se hájily před rodiči, aby na školu nemusely, jenže rodiče to nepřesvěčilo, a tak na začátku semestru nastoupily do školního vlaku a jely.
Dvojčata brzy zjistila, že je škola ještě horší než si myslely... Musely si samy ustlat, zašívat roztrhané věci a co bylo nejhorší posluhovat dvěma nejstarším ročníku. Ani ve třídě to neměly lehké v učení se jim nedařilo a do kolektivu taky nezapadly, nejvíc nesnášely jejich francouštinářku Mam ´zele, které daly přezdívku odporná Mam ´zele, protože jim do sešitu psala odporné. Dívky ve třídě jim zase říkaly nadutá dvojčata... Za kterou si samy mohly.
A jak to bude dál? Pochopí dvojčata, kde dělají chybu? odpovědi naleznete v knížce
lepší obrázek jsem nenašla :(

Stmívání - Stphenie Meyer

18. října 2015 v 15:07 | Vája |  Moje Knihy
Další knížka, kterou bych vám ráda představila je Stmívání. Tato kniha má další tři pokračování a celá série se jmenuje Twillight sága (twilight = stmívání, sága = popisování života - nebo tak něco :D). Začala jsem ji číst na o prázdninách (přečtená byla asi za tři dny) a hned jsem prosila o další. Knížka totiž (boužel) nepatří do mé soukromé sbírky knih, ale objevila jsem ji u kamarádky na návštěvě. Když jsem k ní dorazila dívala se na zrovna film, který byl skoro u konce, a tak jsem se chvíli dívala s ní. Pak se mě ptala jestli poznám v čem hrál hlavní mužská postava, když jsem ji odpověděla, že nevím, prohlásila, že nejsem fanynka HP (Harryho Potrrera). Zmiňovaný herec totiž hrál ve čtvrtém díle Cedrika Digoryho, ale ani pro prozrazení jsem ho v něm Cedrika neviděla :D. Řekla jsem, že to bylo proto, že jsem viděla takový kousek... Zpátky ke knížce! Ptala jsem se jí, jak se film jmenoval a ona řekla Stmívání (jaké překvapení :)), pak mi řekla, že je to vlaszně knížka a vyprávěla mi o tom až jsem ji poproslila jestli si knížku můžu půjčit. Takový příběh se váže ke Stmívání :D.

Teď už k obsahu.
Hlavní postava se jmenuje Bella (Isabella) Swanová, která přijela do městečka Forks (místo, kde se vysvitnutí slunce považuje za zázrak :)) a teď bude nějakou dobu bydlet u svého otce Charlieho Swana. Začne chodit na místní střední školu do třetího ročníku, kde se seznámí s mnoho milími lidmi (něktěří jsou až moc). Na obědě si všimne rodiny Cullenových a vyptává se na ně. Zjistí, že se taky nedávno přistěhovali a že jsou adoptovaní... Když pak jde na hodinu Biologie musí si sednou vedle Edwarda Cullena, který nevypadá, že by byl Bellinou přítomností nadšen. Po skončení hodiny skoro vyběhne ze třídy. Belle se to zdá divné, ale mávne nad tím rukou.
Pár dní Edwarda nevidí, a proto jí zaskočí, když se zase potkají na Biologii, kde se k ní začne chovat přátelsky. Další den jede Bella do školy vystoupí ze svého starého náklaďáčku a v tom uvídí, jak se proti ní žene auto. Znenadání se před ní objeví Edward zachrání ji. Když Bella požaduje vysvětlení, jak se k ní dostal tak rychle - byla si jistá, že stál daleko od ní - Edward se na ní naštve a Bella vyvětelení nedostane.
Po pár tý dnech se měl konat výlet na pláž do La pusch ( měl být jeden z těch zázračných dnů a svítilo slunce), na který se Bella rozhodla jet. Na pláži potkala Jakoba Blacka syn Billyho Charlieho kamaráda. Bella z rozhovoru zjistí, že by Jakob mohl vědět něco víc o Cullenových a rozhodla se to Jaka vytáhnout (neptejte se jak). Ten v podstatě prozradil, že Cullenový jsou upíři, Bella pak o tom hledala něco na internetu, ale byly to samý bláboly.
Co se stane s Bellou a Edwardem? Měl Jakob pravdu? - odpovědi a mnohem víc naleznete v knížce.
2 1
3 4

1 = první obal knihy Stmívání
2 = druhý obal knihy Stmívání
3 = Bella Swanová v podání Kristen Steaward - pouze pro představu
4 = Edward Cullen v podání Roberta Pattinsona - poze pro představuJeden vtip na konec:
Edward: Promiň Bello, ale musel jsem taky zachranit Cho. :D