Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

Listopad 2015

Migranti.... grrrrrr

16. listopadu 2015 v 12:15 | Vája |  Sezení s Vajíčkem
Na jednom pěkném místě si žili lidičky, kteří si říkali Evropané. Najednou tam vtrhli nevítaní hosté byli celí smutní a utrápení a Evropané je vzali na milost jen jedné rodině se nelíbili. Byli to Čecháčci a zbytek kmene je nebral vážně. Když novému kmeni poskytli vše nač si vzpoměli tak místo, aby děkovali pěkně nám to nandali. Začali si říkat přesně to co chcou vyhrožovat hladovkami a útoky a bůhvíčím ještě... Tak na to ti Evropané doplatili a Čecháčkům se omuvili :)

Rozhodla jsem se prostřednictvím blogu projevit svůj názor na migranty. Zprvu jsem si říkala: ,,co sakra chtějí?". Později: ,,aha tam zuří valka.". A teď? ,,Vypadně vy šmejdi liný!" Jde o to, že my Evropané jsme jim poskytli azyl, stravu... a jim je to ještě maló a navíc ten pateční útok v Paříži... no hrůza a děs. Kam ten svět sakra spěje? Už vím k záhubě.

Co mi na nich vadí:
1. Neumí se chovat
2. Nechtějí se řídit našimi zákony = když se nebude řídit našimi zákony vraťte se tam odkud jste přišli
3. Dělají nám tu zbytečný chaos
4. Šíři strach

Tak to je asi vše děkuju všem, ktěří si přečtou aspoň první písmeno :D.
Vája

7.11.2015

7. listopadu 2015 v 22:17 | Vája
Ahoj zrovna jsem četla jeden z článků na hlavní stránce Blog.cz a napadadl mě podobný článek...
Článek se bude ,, slepých" lidí, do kterých se řadím. Ano nosím brýle. Mám na pravém oku 7,5 dioptrie a na levém 6,5 dioptrie, což je dost vysoký číslo a když brýle nemám na nose tak nevidím skoro nic. Jen nějaké rozmazaniny podle kterých určuju co to je a abych do toho nevrazila :D.

Jak jsem k brýlím příšla?

V rodině nemáme žádnou vadu zraku takže rodiče dost překvapilo, že bych měla nosit brýle. Taky jsem je nenosila od narození, ale až od druhé třídy a to si mamka všimla, že pořád přibližuju k televizi abych viděla atd. atd. Pro jistotu se mnou zašli na oční a tam zjistili, že mám ČRTYŘI (!) dioptrie krátkozrakosti (přesnou definici si nepamatuju - bylo mi 8 let) a to je velký skok z 0 na 4. Doktoři říkali, že mi to měli zjistit dřív, ale co tak s tím začnem teď. Upřímně jsem se na brýle těšila a to proto, že konečně uvidím na televizi na tabuli (seděla jsem v druhé lavici a neviděla jsem na tabuli) a že se mi bude lépe číst. Když byli brýle hotové jela jsem s taťkou pro ně. Nedokážu vám popsat jaké to bylo, když jsem si brýle poprvé nasadila, vyděla jsem tak... ostře! A cestou zpátky na parkoviště jsem taťkovi četla nejrůznější nápisy kolem kterých jsme prošli :D.

Jaký je život s brýlemi? Musím se omezovat?

No, není to nic strašného. Ráno vstanu nasadím brýle a den běží normálně. Zprvu jsem byla hodně optrná. Nenosila jsem je na tělocvik a tak, ale později jsem na to kašlala a na tělák je nosím ( no teď už by to ani jinak nešlo, a když by to nějaký blbý učitel zakázal tak mám celoroční omluvenku z TV :D) a když jdu plavat tak jedině s brýlemi :D. No, věc kterou ze všeho nejvíc nesnáším je omezování, a proto s vrýlemi chodím úplně a pak sleduju jen vyjevený pohledy, když to někomu vypravím :). Co mi nabrýlích vadí je, že nemůžu nosit sluneční a to mě dost štve. A ne čočky nosit nemůžu.

Jak moje vada postupoje a co s ní?

jak píšu výše začínala jsem na 4 dioptriích později mi pravé oko skočila na 7 dioptrie a dnes jsem na: pravé oko - 7,5 dioptrie, levé oko - 6,5 dioptrie. Je to hodně, ale mě to neva. Taťka mi slíbil, že až se mi to ustálí - oči dorostou a budu mít pořád stejné dioptrie - tak mi zplatí lejzrovou operaci, která je zmiňovaná v zmíněném článku - no uvidíme já bych na operaci šla, ale je dost drahá - jedno oko stojí 15 - 25 tisíc kč - a chci jít k někomu dobrému, aby se k brýlím nemusela vracet :D.
Vzkaz: Ty co brýle čekají tak se toho nebojte brýle jsou úžasný módní doplněk a někomu dokonce hrozně moc sluší, že si je nechá i když už je nepotřebuje :).
Toť vše pac a pusu a dobrou noc!

Amelie v Paříži - Angie Westhoff

2. listopadu 2015 v 14:15 | Vája |  Moje Knihy
Nedávno jsem vám psala článek o tom, jak jsem si koupila novou knížku a protože jsem hrozný knihomol už je přečtená! Knížku hodnotím kladně. Chtěla jsem nějakou love story, což to splnila a ni víc jsem od toho neočekávala. Možná jsem si myslela, že tam bude milostný trojúhelník, ale ten se neukázal a je to dobře, protože z nich začinám být unavená tak jsem ráda, že jsem od toho odpočala :D.
Tak a máme tu další popis...
Sina miluje staré filmy. Když se ji naskytne příležitost jet na rok do Paříže - na místě, kde se natáčel její oblíbený film (Amelie v Paříži- to je překvapení:D) - nezaváha. Chce se odpoutat od své bývale lásky - který to sní ukončil na Valentýna po esemesce -, mít klid od otčíma a nevidět svou mámu blednout. V adoptivní rodině se seznámí s Rafaelem jejím ,,bratem". Je to milý a pohledný kluk, ale kapku namyšlený, když zjistí, že je to začínajíci herec a právě toto léto má točit film chce se za každou cenu dostat na natáčení. To se jí povede a pak se stane ještě něco lepšího...

Elita - Kiera Cass

2. listopadu 2015 v 13:47 | Vája |  Moje Knihy
Pokračování Selekce se jmenuje Elita. Selekci jsem si vybrala k svátku (duben 2014) a četla jsem ji o Velikonočních prázdninách ( četla jsem ji dva dny :D). Když jsem dočetla byla jsem na sebe hrozně naštvaná, protože pokračování mělo vyjít až za rok! No ale co se dalo dělat tak jsem čekala a čekla... až jsem se dočkala! Elita byla stejně čtivá jako předtím Selekce a bylo tam trochu více akce, což jsem uvítala...

A teď malý popis pro navnadění :D (POZOR pro toho kdo nečet Selekci může obsahovat spoilery)
Počet účatnic na Selekci se snížil na šest - Elitu, kde jsou dívky odlodlané bojovat o srdce prince. Naše hlavní hrdinka America už zjistlia, že ji princ není lhostejný a že k němu možná něco i cítí. Když se rozhodne, že chce být jeho ženou stane se strašná věc, po které si America opět není jistá svými city. Navíc se v pálaci objevil její bývalý jako stáž a chce obnovit jejích lásku. America neví zda to tak chce nebo ne. Lítá mezi dvěmi odlišnými světy a neví jak se má rozhodnout.
Uvědomí si America koho chce? Aspen vs. Maxon? Jak to nakonec dopadne? - to vše nalezne v Elitě.