Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

7.11.2015

7. listopadu 2015 v 22:17 | Vája
Ahoj zrovna jsem četla jeden z článků na hlavní stránce Blog.cz a napadadl mě podobný článek...
Článek se bude ,, slepých" lidí, do kterých se řadím. Ano nosím brýle. Mám na pravém oku 7,5 dioptrie a na levém 6,5 dioptrie, což je dost vysoký číslo a když brýle nemám na nose tak nevidím skoro nic. Jen nějaké rozmazaniny podle kterých určuju co to je a abych do toho nevrazila :D.

Jak jsem k brýlím příšla?

V rodině nemáme žádnou vadu zraku takže rodiče dost překvapilo, že bych měla nosit brýle. Taky jsem je nenosila od narození, ale až od druhé třídy a to si mamka všimla, že pořád přibližuju k televizi abych viděla atd. atd. Pro jistotu se mnou zašli na oční a tam zjistili, že mám ČRTYŘI (!) dioptrie krátkozrakosti (přesnou definici si nepamatuju - bylo mi 8 let) a to je velký skok z 0 na 4. Doktoři říkali, že mi to měli zjistit dřív, ale co tak s tím začnem teď. Upřímně jsem se na brýle těšila a to proto, že konečně uvidím na televizi na tabuli (seděla jsem v druhé lavici a neviděla jsem na tabuli) a že se mi bude lépe číst. Když byli brýle hotové jela jsem s taťkou pro ně. Nedokážu vám popsat jaké to bylo, když jsem si brýle poprvé nasadila, vyděla jsem tak... ostře! A cestou zpátky na parkoviště jsem taťkovi četla nejrůznější nápisy kolem kterých jsme prošli :D.

Jaký je život s brýlemi? Musím se omezovat?

No, není to nic strašného. Ráno vstanu nasadím brýle a den běží normálně. Zprvu jsem byla hodně optrná. Nenosila jsem je na tělocvik a tak, ale později jsem na to kašlala a na tělák je nosím ( no teď už by to ani jinak nešlo, a když by to nějaký blbý učitel zakázal tak mám celoroční omluvenku z TV :D) a když jdu plavat tak jedině s brýlemi :D. No, věc kterou ze všeho nejvíc nesnáším je omezování, a proto s vrýlemi chodím úplně a pak sleduju jen vyjevený pohledy, když to někomu vypravím :). Co mi nabrýlích vadí je, že nemůžu nosit sluneční a to mě dost štve. A ne čočky nosit nemůžu.

Jak moje vada postupoje a co s ní?

jak píšu výše začínala jsem na 4 dioptriích později mi pravé oko skočila na 7 dioptrie a dnes jsem na: pravé oko - 7,5 dioptrie, levé oko - 6,5 dioptrie. Je to hodně, ale mě to neva. Taťka mi slíbil, že až se mi to ustálí - oči dorostou a budu mít pořád stejné dioptrie - tak mi zplatí lejzrovou operaci, která je zmiňovaná v zmíněném článku - no uvidíme já bych na operaci šla, ale je dost drahá - jedno oko stojí 15 - 25 tisíc kč - a chci jít k někomu dobrému, aby se k brýlím nemusela vracet :D.
Vzkaz: Ty co brýle čekají tak se toho nebojte brýle jsou úžasný módní doplněk a někomu dokonce hrozně moc sluší, že si je nechá i když už je nepotřebuje :).
Toť vše pac a pusu a dobrou noc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám ukazování mých knih?

Ano rád/a to čtu 25% (1)
Ano 0% (0)
Možná 0% (0)
Ne 50% (2)
Ne je to blbost 0% (0)
Neodpovím stejně tě nepřesvědčím 25% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama