Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

Tábor 2016 #4 - Kuchyňská + hlídka + přepad

10. září 2016 v 21:00 | Vája |  Vzpomínka na léto 2016
14.7.2016 - 4. Táborový den
Na táboře máme čtyři družiny ( Tygry, Vlky, Vlaštovky a Vydry). Tyto družiny se střídají v kuchyňské. To je výraz pro pomocníky v kuchyni.

Kuchyňská

Každá věc má své výhody a nevýhody. Mezi výhody patří například chození přes kuchyň, nemusíš chodit na rozcvičku nebo máš jen povrchovou prohlídku stanů (nemusíte si klepat boty a je na to brán ji ohled). Nevýhoda je ta, že pomyváš nádobí, sekáš dřevo, mažeš rohlíky a jiné kuchyňské práce... Sočástí kuchyňské je i hlídka.

Hlídka

Hlídka hlídá hlavně prapory a vlajku. Bereme to vážně a jsme ozbrojeni obuškem a kdyby přišel zloděj můžeme ho jím zmlátit. Hlídame celou noc a obcházíme stany díváme se jestli tam někdo není. pokud máme podezření, že tam někdo je zasvítíme na něj baterkou (jinak ji nerosvěcujem!!!) a zeptáme se: ,,Kdo tam?", pokud neodpoví a ty ho neznáš výhlásíš poplach píšťalkou a zavoláním přepad a mlátíš ho buškem.
Pokud je hlídka v pořádku jdeš vzbudit dašího, kdo má hlídat. Takhle hlídá družina celou noc. Do hlídkače (to je sešit, kde se zapisují hlídky) se pak zapíše teplota a průběh. Nakonec se podepíšeš a můžeš jít spát :D

Přepad

Co to znamená jsem už vysvětlovala v minulém odstavci. Zloděj vám chce ukrást vlajku a prapory a vy se nesmíte dopusti... Jako družina Vyder:
V tiché noci se ozvalo jediné slovo PŘEPÁÁD! A všichni, kdo jej uslyšeli se vyřítili ze stanu. Pote jme zjistili, že chybí vlajka, prapory a dokonce i hlídka!
Vedení se podařilo rozluštit zprávu, kterou nám zloději zanechli. Pak už jsme jen pobíhali po lese a snažili se najít zloděje.
Bohužel se nám to nepodařlo, a když zloději přijeli. Podařilo se nám za snídani zíkat naše ukradené věci :D

Pro nepochopení výrazů KLIK

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama