Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

Jsem ještě normální?

8. února 2017 v 9:15 | Vája
Tak tuhle otázku si kladu každý den, když vstávám z postele. Je pravda, že z ní mě spíš musíte dostávat páčidlem.
Právě teď sedím na hodině IVT (informativní a výpočetní technika) a nudím se. Každou minutu prosím minutovou ručičku, aby šla trošku rycheji. Stejně mi nevyhoví :(. Dneska jsem si uvědomila, že jsem na gymnáziu skoro půl roku a žádný slibovaný článek. Říkám si, že to musím napravit.


Adaptační kurz

Pokud půjdete na jakoukoli střední školu pojedete na tzv. adapťák, kde se máte seznámit se svými spolužáky, se kterými budete několik dlouhých let. Náš byl super. Jeli jsme do Horní Lhoty a spali v budově "pro všechno" hráli jsme spoustu her, ale hlavně jsme se trochu poznali. Máme z toho spoustu krásných zážitků. Určitě doporučuju tam jet.

Učitelé

Dúležitou součastí školy jsou samozřejmě profesoří. Já jsem si ze začátku myslela, že se s nimi bude dát dobře vycházet. Bohužel se to u některých profesorů můj názor na ně změnil a znechutili mi předměty, které mě na ZŠ bavili. Naopak některé mě začali bavit víc nebo jsem je (například fyziku) pochopila lépe než na základce.

Celkový dojem z nich mám pozitivní a většinou naštvanost na ně byla spíš z toho, že jsem už tak nevěděla do čeho se budu doma učit dřív a oni si vymyslí nějaký domací úkol. Všichni profesoři se nám snažili pomoct dopnit si znalosti, které jsme z základek neměli.

Kolektiv

Pocházím z vesnice a naše škola byla jen do 5. ročníku. Po absolování 1. stupně ZŠ přede mnou stálo rozhodnutí, kam půjdu na školu dál. Vybrala jsem si základku v Ostravě a přišla do třídy, kde už byly vytvořené skupinky a já jsem už do nich nezapadala. Nemůžu říct, že by se ke mě chovali vyloženě hrozně, když došlo na jakékoliv rozdělování do skupin zůstavala jsem jako poslední. Nevyčítám jim to, ale vždy mě trošku bodlo u srdce.

To, že po příjímačkách jdete na gympl z vás dělá nováčka. Naštěstí v tom nejste sami, protože nováčky bude celá vaše nová třída a málokdo se bude znát. Takže budete všichni muset začít na 0 a z vlastní zkušenosti vím, že je to tak nejlepší. Mám vté třídě pár dobrých přátel, ale o nikom si nemůžu myslet nic špatného, protože mi nic neprovedli jenom jsem je třeba ječtě dost dobře nepoznala. Na to mám jěště 6 let čas.

Život

Pokládám si poslední dobou tyhle otázky: "Žiju ještě?" "Jsem ještě normální?", protože si na tyhle otázky nedokážu odpovědět tak asi už nežiju... Tím myslím, že můj život se momentálně točí kolem učení a stresu.

Někdy si říkám, že nám ti profesři dělají schválně a někteří určitě jo (ano matikářko mluvím o Vás!). Já jsem díky škole opustila (snad jenom dočasně) turisťák, protože jsem tyhle dvě aktivity nedokázala skloubit dohromady. Dokonce jsem přestala hrát na klavít, číst si, což mě strašně mrzí.

Naopak mi odpadl sters z vysvědčení. Co na tom, že jsem nikdy horší vysvědčení nedostala, když budu mít maturitu? Zeptá se tě někdy někdo, co si dostal na ZŠ za známky? Ne, zájímáho jestli máš vysokou a titul a v tomhle Vám gympl pomůže :D.

A Co vy?

Jaký vy jste měli přechod na SŠ?

Jaké jsou Vaše pocity z vybrné školy?

Byla to dobrá volba?

Já a zase já to chci vědět!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | E-mail | Web | 8. února 2017 v 9:32 | Reagovat

Jsi rozhodně normální, já si v prvním ročníku našel přátelé, ale bohužel z ostatních tříd hodně lidí odešlo a ze tří udělali třídy dvě. Potom už to začalo být jenom horší, nedokázal jsem si nějak sednout se všemi v nové třídě jako v té minulé, ale ve třetím ročníku už je všechno lepší, tak snad to dopadne i tobě 😊

2 Laura Laura | Web | 15. února 2017 v 9:47 | Reagovat

Jestli to chceš vědět, tak jestli jsi normální se ptám sama sebe taky a to celkem často. Tím nemyslím nic špatného, ale všimla sis, kolik čteš knížek? :D
Každopádně doufám, že tohle znamená, že zase začneš psát. A inspirovat mě. :-D

3 Regina Regina | Web | 20. února 2017 v 19:23 | Reagovat

Zajímavý článek :). Můžu vás poprosit  jestli by ste se někdo nepodíval na můj nový blog: myworldofbeststories.blog.cz
Předem děkuju. :)

4 Vája Vája | E-mail | Web | 20. února 2017 v 20:07 | Reagovat

[1]: Děkuji za pozbudivá slova :). Na kolektiv si nemůžu stěžovat, ale některé učitele bych s radosti umlátila k smrti :D a o tom jestli jsem normální jeětě budu chvíli uvažovat... Mimochodem pěkný blog brzo zase zavítám :)

[2]:  Já v to taky doufám, že mě inspirace neopustí jsem ráda, tě inspiruju Lauro :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama