Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

Úvaha #1 Byli Harry a Voldy příbuzní?

2. února 2017 v 22:54 | Vája |  Harry Potter
Výsledek obrázku pro harry potter a lord voldemort
Zdravím všechny fanoušky, příznivce a potterheady Harryho Potter - chlapce, který zůstal naživu. Pamatuje te se na Příběh tří bratří? Tato pohádka se objevuje v 7. díle románu Harry Potter a relikvie smrti a dá se najít v knížce Bajky Barda Beedleho, kterou napsal jako dopňkovou četbu J.K. Rowling. Pokud si ho už nepamatujete nebo ho neznáte rozklikněte CČ a dozvíte se, co se mi v hlavě zase překroutilo za úvahu :D

Příběh tří bratří

Bylo nebylo, žili kdysi tři bratři, kteří spolu jednoho dne za soumraku kráčeli po osamělé klikaté cestě. Po nějaké době došli bratři k řece příliš hluboké na to, aby ji přebrodili, a příliš nebezpečné na to, aby ji přeplavali. Byli ale zběhlí v umění kouzel a čar, jen tedy mávli hůlkami a nad zrádnou vodou se okamžitě objevil most. Byli už v polovině řeky, když náhle spatřili, že jim v cestě stojí jakási osoba zahalená v kápi.

A Smrt k nim promluvila. Rozezlilo ji, že přišla o tři nové oběti, protože většina poutníků se v řece utopila. Smrt však byla prohnaná. Na oko třem bratrům poblahopřála k umění kouzlit a prohlásila, že tím, jak chytře se vyhnuli jejím nástrahám, si každý z nich vysloužil odměnu.

Nejstarší z bratří, který byl povahy velice svárlivé a bojechtivé, požádal o hůlku, jež by měla větší kouzelnou moc než kterákoli jiná, o hůlku, s níž její majitel zvítězí v každém souboji, o hůlku hodnou kouzelníka, který přemohl Smrt! I přešla Smrt k černému bezu rostoucímu na břehu řeky, z větve visící jí nad hlavou stvořila hůlku a dala ji nejstaršímu bratrovi.

Druhý bratr, který byl povahy pyšné a domýšlivé, si usmyslel Smrt ještě víc pokořit, i požádal ji o schopnost přivolávat zemřelé z její moci zpět k životu.I sebrala Smrt z říčního břehu kámen, dala ho druhému bratrovi a řekla mu, že ten kámen dokáže navrátit mrtvému život.

Potom se Smrt zeptala třetího bratra, co on by si přál. Nejmladší bratr byl z těch tří nejskromnější a také nejchytřejší a Smrti nedůvěřoval. Požádal ji tedy, aby mu dala něco, co by mu dovolilo opustit místo, kde se spolu setkali, aniž bude s to vydat se za ním. A Smrt mu velice neochotně věnovala svůj neviditelný plášť. Pak ustoupila stranou a propustila tři bratry na další pouť. I vykročili, vzrušeně si povídali o zažitém dobrodružství a kochali se dary, jež od Smrti dostali. Uplynul jistý čas a bratři se rozdělili.

Každý z nich se vydal vlastní cestou. Nejstarší putoval další týden a možná ještě déle, až došel do vzdálené vesničky a vyhledal v ní kouzelníka, s nímž byl ve při. Jelikož byl ozbrojen bezovou hůlkou, nemohl jejich souboj skončit jinak než jeho vítězstvím. Poté nejstarší bratr nechal mrtvého nepřítele ležet na podlaze a odešel do hostince, kde se pyšnil a chvástal mocnou hůlkou, již vydobyl na samotné Smrti, a prohlašoval se za neporazitelného. Ještě téže noci se k loži nejstaršího bratra opojeného vínem potichu přikradl jiný kouzelník. Zloděj spícímu hůlku sebral, a aby se ochránil před jeho pomstou, podřízl mu hrdlo. A tak se Smrt zmocnila prvního z bratří.

Druhý bratr zatím doputoval z cest do vlastního domu, v němž žil úplně sám. Doma vytáhl z kapsy kámen, jímž bylo možné povolat mrtvé zpět na svět, a třikrát jím otočil v ruce. Nato se před ním k jeho údivu a radosti objevila ta, o níž kdysi doufal, že bude jeho ženou, leč v přemladém věku zemřela. Dívka však zůstávala smutná a chladná, jako by ji od něj dělil neviditelný závoj. Ač se vrátila do světa smrtelníků, nepatřila do něj doopravdy a velice trpěla. Trvalo to dlouho předlouho, až prostřední bratr, dohnán beznadějnou touhou k šílenství, vztáhl na sebe ruku, aby mohl být skutečně s ní. A tak se Smrt zmocnila druhého z bratří.

Dlouhá léta pátrala Smrt i po třetím z bratří, leč nikdy ho nevypátrala. Teprve když tento nejmladší dosáhl úctyhodného věku, svlékl si konečně neviditelný plášť a předal ho synovi. A poté se pozdravil se Smrtí jakožto se starou známou, ochotně se k ní připojil a coby rovnocenný poutník s ní odešel z tohoto světa.

Později se v románu dozvídáme, že Harry skutečnou relikvii vlastní a to neviditelný plášť (= 1.indicie)!
V Godrikově dole objevili Harry s Hermionou hrob Ignotuse Peverela (= 2.indicie), který měl na své mohyle vytesaný znak relikvii smrti.
Tom Raddle vlastnil prsten, který patřil jeho dědovi - Rojvolu Gauntovi, který tvrdil, že je pravým potomkem rodiny Peverelů (= 3.indicie).

Z toho usuzuji, že pokud Ignotus je Harryho předek a Voldy je předek druhého z bratří pak musí být příbuzní! Sice né přímí, ale nějaká rodinná vazba tam je. A taky Voldy byl právoplatným držitelem aspoň jedné z relikvií a to kamenu vzkříšení, který byl uchován v prstenu. Z něho později udělal viteál a ani si to neuvědomil, ale je to zajímavé že?

A co si myslíte Vy?

Mohli být Harry a Vodemort příbuzní?

Já a zase já to chci vědět!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbi se ti desing blogu?

Ano 75% (3)
Ne 0% (0)
Není to můj styl ale hodí se sem 25% (1)

Komentáře

1 Laura Laura | Web | 15. února 2017 v 8:51 | Reagovat

Upřímně, mně tahle úvaha nepřijde nijak divná. Sama jsem si to vždycky myslela. Navíc se mi zdá, že to Brumbál na "nádraží King's cross" potvrdil. Takže buď jsem divná i já, nebo se ti v hlavě  nic nepřekroutilo :-D

2 Vája Vája | E-mail | Web | 20. února 2017 v 20:19 | Reagovat

[1]: Toho, že to Brumbál řekl jsem si vůbec nevšimla ??? ! O tom jestli jsme divné obě bychom potřebovali více názorů nemyslíš? Udělám ve škole na tohle téma anketu jo? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama