Potterovský týden se odkládá (pokud ho někdo zaznamenal) na dobu neurčitou, Měla jsem nějaké problémy, a proto se nedokončil. Již vydané články zátím jenom uložila k sobě.

Štvou Vás mladší sourozenci?

7. března 2017 v 9:00 | Vája |  Moje Knihy
Zdravím M-B! Pokud jste starší sourozenec určitě jste nejednou tomu mladšímu záviděli, že to má lepší než vy. Já jsem taky ta starší a v některých chvílích bych svého bratra ráda umlátila k smrti :D. Na jeho obranu musím říct, že já nevím jaké to je být ten mladší a vím, že mi například závidí, že můžu jít spát později než on.

U nás je třeba složité dohodnout se, na který pořad se budeme dívat, protože je mezi náma šestiletý rozdíl a jsem opačného pohlaví. Na druhou stranu jsem ráda, že nemám ségru, protože by mi určitě prohrabávala věci šmejdila by v nich. Nebo možná, kdyby ta sestra nebla o moc mladší tak bychom si možná rozumněli... No, nechám těch uvách.

Důvod proč vám to vyprávím je ten, že jsem objevila knížku, která mi ukázala velkou sourozeneckou lásku...


Nikolina cesta - Michaela Fišarová

Minulé Vánoce jsem dostala knížku, která se jmenuje Nikolina cesta. Vypráví Nikole, která chodí do deváté třídy ZŠ a přitom se musí starat o mladšího bratra Martinka. Maminka dlouho pracuje, aby je uživila a teď si ještě našla přítele, který je na ně zlý a z maminky tahá jen peníze. Nikole tak skončilo dětství a ve škole často chybí takže ji i hrozí, že propadne bude muset opakovat ročník. S Martinkem zaživají spoustu dobrodružství a Vám (mě určitě) ukáže jaké to je fajn mít mladšího sourzece.

P.S.: Pokud jste dočtli až sem napište do komentáře MARTINEK a třeba nějakou příhodu, kterou jste zažili se svým sourozncem. Mě naposledy napsal brácha, že se se mnou nebaví a bude se ode mě držet dál, protože ho nutím zpívat rychle a hned zase pomalu, když hraju na klavír... No smála jsem jako pominutá a brácha k tomu jenom dodal, že to myslí vážně :).

Výsledek obrázku pro nikolina cesta

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama